Ogłoszenie


#1 2008-07-28 13:27:55

Shobu Kirifuda

Moderator

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 203
Punktów :   

Cywilizacje

Każdy rozpoczynający swoją przygodę z tą karcianką staje przed tym dylematem. Jaką cywilizację wybrać? Która najlepiej odpowiada mojemu sposobowi gry? Wybrać talię monotematyczną (jedna cywilizacja) czy też połączyć w niej 2 lub więcej?
W DM dostępnych jest 5 cywilizacji:

1. Fire (Ogień)
2. Water (Woda)
3. Nature (Natura)
4. Light (Światło)
5. Darkness (Ciemność)


1. Fire
Fire to cywilizacja głównego bohatera z anime. Jest jedna z najpopularniejszych i charakteryzuje sie mocnymi monsterami, często z cechami podwójnych lub potrójnych łamaczy. Jest ona tak jak ogień szybka i agresywna i niszczy wszystko na swojej drodze. Jej największą słabością jest kompletny brak obrony w postaci blokerów. Więc jeśli przeciwnik przetrzyma pierwszy szturm, jego kontratak może zakończyć grę.
Plus: Mocne monstery
Minus: Brak obrony
Polecam: Dobre na początek lub dla graczy lubiących szybkie roztrzygnięcia


2. Water
A tu mamy z kolei niebieską cywilizację. Jak widać było w ankiecie jest najczęściej wybieraną cywilizacją do decku, ale czemuż? Za jej wszechstronność oczywiście! O co kmi? Wielu z was wie iż woda posiada potężne drawery (King Ripped-Hide, Astral Warper, Plasma Chasher). Są to drogie karty, lecz dające nam dużo kart na łapce, ale są również inne dociągarki, dużo tańsze i również skuteczne (Aqua Hulcus, Energy Stream, Brain Serum). Jak zauważyliście draw potężny; zdecydowanie większy niż w innych civ (Mist Rias to mały wyjątek tak btw). Woda również ma kolejną miłą cechę w której sprawdza się świetne: Bouncing. Co to macie w słowniku. Jak przy dociągu są to potężne i drogie karty (Shock Hurricane, King Tsunami) jak i tańsze (Spiral Gate, Crystal Paladin). Do tej grupy można zaliczyć również jedną z najwredniejszych kart w DM: Corile. Parę słówek o rasach: Na czoło w wodzie wysunęła się rasa płynnych ludzi (liquid people). Świetny Aqua Hulcus, Surfer, Guard, Jolter oraz parę innych. Ale liquidy słyną ze świetnych evo: Crystal Paladin jako field finisher doskonały, Lancer jeden z królów aggro, Jouster jako "wrzód" oppa jak i Spinslicer, świetny bloker i w aggrushu jedna z podstaw. Jednak jedna jaskółka wiosny nie czyni. Woda ma też mnóstwo Cyberów wszelakich. Corile, Maroll, Warper, Nebula to dobre karty można zauważyć, ale inne też mogą nieźle kopać odpowiednio wykorzystane. Innych świetnych critków jest mnóstwo, pogracie to zobaczycie. Water potrafi też z innymi civkami dobrze działać, jak większość civ nie powiem, lecz w wodzie jest jedna bardzo potężna karta mogąca zmieść wszystko na swej drodze: Hydro Hurricane. Cóż jeszcze można o niej rzec? Abo inaczej: krótkie podsumowanie
Cywilizacja niezwykle wszechstronna. Mnóstwo świetnych Bouncerów i Drawerów, które ułatwiają nam grę. Ponoć bardzo wkurzająca civka.


3.Nature
Tutaj mamy potęgę posiadania jak największej ilości many, posiadamy bardzo dużo kart, które szybko podwyższają nam jej ilość. Potwory jednakże są tu słabe, ponieważ mają efekty podwyższające ilośc many, ale przez to zapominają o własnej potędze. Dlatego Natura jest używana głównie w deckach mieszanych, jako support do szybszego wystawienia mocnych i drogich potworów. W tej cywilizacji jest jednak kilka mocnych kart, a w szczególności Evolutiony. Brak też blockerów, co nie daje nam możliwości obrony.
Plus: mana, mana i jeszcze raz mana xDDD
Minus : słabe potwory, jeśli chodzi o moc
Polecam : polecam jedynie w deckach mieszanych jako support do drogich kart


4. Light
Bardzo mocna cywilizacja, mocne potwory, świetne Evolutiony, bardzo dużo wszelakiego rodzaju blockerów, co daje nam potęgę. Dużo ataku, dużo obrony, to czego właśnie chcemy Jednakże tą cywilizacją trzeba się posługiwać mądrze, a nie używać kart, które Ci akurat w rękę podejda.
Plus : potężne stwory, dużo blockerów
Minus : nie widze?
Polecam : dla zaawansowanych i myślących graczy


5. Darkness
To wg mnie najbardziej potężna cywilizacja (osobiste zdanie). Mamy tutaj mieszankę innych cywilizacji, czyli mamy dobre blockery, niektóre z dodatkową mocą Slayer'a, discard przeciwnika ( w obecnej meta liczy się Hand Control, takze daje nam to ogromną przewagę), oraz niewiarygodnie silne potwory. Cywilizacja ta ma także świetne niszczyciele potworów w postaci spellów albo monsterów. Jednakże jest trochę niezbalansowana.
Plus: discard, blockery (slayer'y), dobre potworki, niszczyciele
Minus : niezbalansowana
Polecam : chyba najbardziej albo w monotematycznym, albo w połączeniu z Fire, dla bardziej zaawansowanych graczy.


http://knicks.neostrada.pl/wr/warrock4.jpg

Offline

 

#2 2008-07-28 20:38:46

kokoju

Administrator

1969029
Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 342
Punktów :   -1 

Re: Cywilizacje

moim zdaniem najlepsza pod względem potworów cywilizacja ciemności
pod względem blokerów to światłości
pod względem kart magicznych to światłości

Offline

 

#3 2008-07-28 21:01:52

Shobu Kirifuda

Moderator

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 203
Punktów :   

Re: Cywilizacje

Mi to obojętne ja mam talie mieszaną i dobrze mi sie gra nią kilkia razy rozwaliłem nią Grześka.


http://knicks.neostrada.pl/wr/warrock4.jpg

Offline

 

#4 2008-07-29 12:22:08

kokoju

Administrator

1969029
Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 342
Punktów :   -1 

Re: Cywilizacje

mi mówił że go 2 razy pokonałeś

Offline

 

#5 2008-07-29 20:40:25

Shobu Kirifuda

Moderator

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 203
Punktów :   

Re: Cywilizacje

Dokładnie 7 razy


http://knicks.neostrada.pl/wr/warrock4.jpg

Offline

 

#6 2008-07-30 18:49:54

Yamira

Administrator

5522913
Zarejestrowany: 2008-07-27
Posty: 245
Punktów :   

Re: Cywilizacje

lol a ja ciebie 100 xD


http://img143.imageshack.us/img143/8393/sygnaturka6kh.jpg

Offline

 

#7 2008-08-05 19:06:46

kokoju

Administrator

1969029
Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 342
Punktów :   -1 

Re: Cywilizacje

NO wspaniały jest THE BEST

Offline

 

#8 2008-08-09 21:15:06

Shobu Kirifuda

Moderator

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 203
Punktów :   

Re: Cywilizacje

no wiem ale przynajmniej myśli


http://knicks.neostrada.pl/wr/warrock4.jpg

Offline

 

#9 2008-08-11 20:17:23

kokoju

Administrator

1969029
Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 342
Punktów :   -1 

Re: Cywilizacje

nie kocham cie

Offline

 

#10 2008-08-31 18:33:55

Yamira

Administrator

5522913
Zarejestrowany: 2008-07-27
Posty: 245
Punktów :   

Re: Cywilizacje

ide zjesc flaki z rosolem i krzaki z makaronem xD a co do tego ze jestem THE BEST  to sie jak najbardziej zgadzam :P


http://img143.imageshack.us/img143/8393/sygnaturka6kh.jpg

Offline

 

#11 2008-09-02 20:44:16

kokoju

Administrator

1969029
Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 342
Punktów :   -1 

Re: Cywilizacje

co ty na żartach sie nie znasz

Offline

 

#12 2009-04-16 22:00:16

Shodu

Amator

Zarejestrowany: 2009-04-16
Posty: 1
Punktów :   

Re: Cywilizacje

Siema jestem nowy i tez kreci mnie ta gra jak narazie mam 2 talie. Moje stwory sa nie silne(co nie ktore sa niezle)
Mysle ze moim kolegom tez spodoba sie ta gra:) Macie bardzo fajnego bloga duzo sie tu nauczylem . Dzienki :P

Offline

 

#13 2009-07-18 01:43:19

Sajmek

Amator

Zarejestrowany: 2009-07-18
Posty: 1
Punktów :   

Re: Cywilizacje

Elo wszystkim czy mógłby mi ktoś pomóc ogarnąć tą gre... Gram w te gre chyba od momentu gdy karty pojawiły się w sklepach. moje karty są stare jak jakieś buty ale nadal gram nimi z moimi kumplami lecz nadal nie wiem jak się dokładnie gra czytałem już różne zasady tej gry ale dużo z tego nie zrozumiałem czy mógłby mi ktoś pomóc nie wiem może przez zagranie ze mną w to przez neta i pokazania mi jak się w to dokładnie gra z góry thx ;)

Offline

 

#14 2010-04-05 23:12:11

duelfan

Początkujący gracz

Zarejestrowany: 2010-04-05
Posty: 8
Punktów :   

Re: Cywilizacje

http://img532.imageshack.us/img532/8181/duelmastersbaner.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
spa ciechocinek cennik komornik kraków implanty łódź żłobek w sosnowcu